کشاورزیکشاورزی در استان‌های ایرانکشاورزی و دامداریلوازم یدکی تراکتورماشین آلاتماشین آلات کشاورزی

تکنولوزی پرینت سه بعدی

برای اکثر تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات کشاورزی در جهان تکنولوژی پرینت سه بعدی کلید مهم موفقیت است.در سال2018 ارزش بازار کشاورزی هوشمند حدود 7.53 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

صنعت کشاورزی یک صنعت جهانی به ارزش 2.4 تریلیون دلار است در حالیکه این صنعت در ذهن ما ممکن است تداعی گر تصاویر تراکتورهای قدیمی و زنگ زده باشد.

این صنعت جهانی تحت تسلط بعضی از شرکت های بزرگ جهان مانند Bayer ,BASF ,John Deere ,King Cargill قرار دارد.برای اکثر این شرکت ها تکنولوژی پرینت سه بعدی کلید مهم موفقیت است.در سال2018 ارزش بازار کشاورزی هوشمند حدود 7.53 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

ما در این مقاله چگونگی استفاده تولید کنندگان ابزارآلات کشاورزی از فناوری پرینت سه بعدی را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم:

تکنونولوژی پرینت سه بعدی در تولید تجهیزات کشاورزی

شرکت  CNH یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی و ساختمانی و وسایل نقلیه صنعتی در جهان است.این شرکت از مدت ها قبل از فناوری پرینت سه بعدی برای نمونه سازی و اهداف طراحی استفاده می کرده است. شرکت CHN  باخرید یک دستگاه پرینتر سه بعدی  SLS تکنولوژی ساخت افزایشی را آغاز کرد.

شرکت  CHN پرینت سه بعدی قطعات یدکی از جمله چهارقطعه پلاستیکی برای استفاده در اتوبوس ها و تجهیزات کشاورزی را در سال 2019 شروع کرد، اما همچنان این شرکت در حال تحقیق بر روی فناوری سه بعدی برای تعویض قطعات  فلزی است.

AGCO سازنده تجهیزات کشاورزی آمریکایی اظهار کرده که از فناوری پرینت سه بعدی برای نمونه سازی استفاده میکند اما نتایج آزمایش بر روی قطعات پرینت سه بعدی شده حاکی از آن است که این نمونه ها برای صنعت کشاورزی مناسب نیستند.، اما هم چنان قطعات پرینت سه بعدی شده در اعتبارسنجی شکل ،تناسب و زیبایی به طراحان و مهندسان کمک میکند.

همپنین شرکت GVL Poly مستقر در Minnesota از این تکنولوژی برای تولید نمونه اولیه، ابزار آلات و قطعات نهایی در صنعت کشاورزی استفاده میکند .

در مواردی عملیات تعمیر به دور زدن سیستم کامپیوتری نیازمند است، در این صورت نصب قطعات پرینت سه بعدی شده ممکن است دشوار باشد.

قطعاتی که این شرکت می فروشد لزوما پرینت سه بعدی شده نیستند.

 

download

 

شرکت John Deere یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان هنوز برای تولید قطعات خود از پرینت سه بعدی استفاده نکرده است.این شرکت در مارس 2019 اعلام داشته که در حال حرکت به سمت فناوری پرینت سه بعدی است.

بزرگترین علت موفقیت John Deere ، استفاده از بیش از40پرینتر سه بعدی برای ساخت ابزارآلات در کاراخانه این کمپانی توصیف شده است.

در ادامه بررسی بیشتر درباره پرینت سه بعدی به کاوش درمورد شرکت  Caterpillarپرداختیم:

برخی از تجهیزات این شرکت در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، این شرکت هم اکنون در حال تحقیق درمورد استفاده از پرینت سه بعدی برای تولید قطعات یدکی است.

مدیر ساخت افزایشی Caterpillar  در مجله Record-Engineering گفت:” هم اکنون در مرجله ای هستیم که برای تولید برخی از قطعات از فناوری پرینت سه بعدی استفاده می کنیم. تعداد قطعات پرینت سه بعدی شده ما کمتر از 100 عدد می باشد.پس اینگونه نیست که جهان رافتح کنیم. اما تولید قطعاتی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی یک دستاورد بزرگ است.”

tabligat
ads 468x60 30
ads 728x90 in post
محتوای سایت تراکتوری به صورت اتوماتیک از سطح وب جمع آوری شده اند ، در صورت مشاهده مطالب غیر مرتبط، غیر شرعی و غیر اخلاقی ، و مغایر با قوانین لطفا محتوای مورد نظر را گزارش دهید تا محتوا حذف شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا